× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
kosmetyki

Kosmetyki dla dziewczyn 40+

Pielęgnacja ciała nie kończy się na wieku 20-30lat. Wtedy dopiero się rozpoczyna na dobre! Tak jak w wieku 20-30 lat można sobie pozwolić na brak codziennej pielęgnacji przez bardzo długi czas, tak też wiek 40+ wymaga jednak większego dbania o skórę, oczywiście bez przesady. W tym wieku dziewczyna ma już wypracowane nawyki pielęgnacyjne i może do nich wprowadzić nieco świeżości.

W wieku 40+ na twarzy zaczynają być widoczne: przemęczeni, stres, złe nawyki oraz używki. Jeżeli paliłaś kiedykolwiek papierosy to licz się, że to odbije się tobie na skórze. Skóra oczu w wieku 40+ daje o sobie znać w postaci zasinień, odcisków mimicznych, matowieje a nieraz nawet traci jędrność. Wszystko to można naprawić za pomocą kosmetyków. Kosmetyki dla dziewczyn 40+ powinny być też ochronne.

Mają 40+ lat trzeba zacząć myśleć o intensywniejszym dbaniu o skórę. Podstawą zawsze jest oczyszczanie skóry. Wybieraj takie produkty oczyszczające, które bazują na kwasach owocowych, zwłaszcza zawierające kwas glikolowy. Kosmetyki dla dziewczyn 40+ oprócz pielęgnacyjnych, są też odżywcze.

W tym wieku warto zastosować różne kosmetyki z tzw. Bombą składników odżywczych. One zapewniają antyoksydację tak ważną do utrzymania pięknej i zadbanej skóry. Najczęściej poleca się różnego rodzaju serum, które zawierają: witaminę C i kwas ferulowy.

Na noc, w wieku 40+ dobrze jest stosować olejki. Zwłaszcza te które zawierają: retinol, argirelina czy synergicznie działające kwasy AHA i BHA. Ponieważ one spłycają zmarszczki.
Kosmetyki dla dziewczyn 40+ to też serum złuszczające. Nie wolno zapominać o kremach na dzień i na noc. Jak widać kosmetyki 40+ nie różnią się za bardzo od tych używanych wcześniej. Zawierają nieco więcej składników odżywczych, szczególnie kwas glikolowy.

trądzik Previous post Jak się pozbyć trądziku?
mniszek Next post Mniszek lekarski