× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
kobieta

Złagodzić objawy okresu

Okres bywa uciążliwy, szczególnie w letnie dni. Gorąca temperatura wzmaga złe samopoczucie kobiety. Większość kobiet miewa przynajmniej jedno z wszystkich dolegliwości okresowych. Menstruacja powoduje bóle brzucha, pleców, piersi, a nawet powoduje migreny, sprawia, że kobieta jest w ogólnym osłabieniu. Jak łagodzić objawy okresu?

Złagodzić objawy okresu nie jest łatwo. Jednak istnieje kilka propozycji, które mogą pomóc w tych ciężkich dniach. Kobieta traci w trakcie okresu bardzo dużo krwi, więc trzeba sprawić, żeby ta krew jednak nie pozostawała w małej ilości, dobrze jest jeść czekoladę. Przy okazji poprawi ona humor. Prostaglandyna to hormon, który odpowiada za skurcze macicy i właśnie w trakcie okresu czyni to nader intensywnie.

Mięta, melisa i rumianek to herbaty, które kobieta zawsze powinna mieć w swojej szafce. Złagodzą objawy okresu takie jak migreny. Potrafią też uspokajać i koić nerwy. Powodują też skurczenie się naczyń, które odpowiadają za generowanie bólu.

Wyciąg z niepokalanka jest cudownym sposobem dla tych pań, których dotyka w takcie okresu ból piersi. Stają się one jędrniejsze i większe. Dlatego, że skóra się przyciąga bardziej podczas okresu, to powoduje ból piersi.
W trakcie okresu następują wahania cukru we krwi. Dlatego bardzo ważne jest jego uzupełnianie. Jeżeli kobieta koniecznie musi wyjść z domu, to powinna zaopatrzyć się w czekoladę do torebki. Czasami ból jest tak silny, że musi ona zjeść chociaż trzy kostki czekolady. Przy okazji wzmocni krwiobieg organizmu.

skóra Previous post Nawilżanie, odżywienie skóry
trądzik Next post Jak się pozbyć trądziku?