× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
skóra

Nawilżanie, odżywienie skóry

Lato, lato, nadchodzą upały. Dłuższe dni, każdy pragnie powygrzewać się na słońcu, odpocząć, wypić dobrą kawę na działce, popracować, może wykąpać się w jeziorze czy morzu. Przyroda wręcz woła, aby skorzystać z jej uroków i dobrodziejstw.

Korzystajmy, ale mądrze. Przede wszystkim zadbajmy o skórę, skórę trzeba zabezpieczyć. Czym zabezpieczyć skórę? Niezbędny będzie dobry krem z filtrem UV. Taki krem, który będzie przystosowany do naszego rodzaju skóry. Im bardziej skóra wrażliwa, delikatna, tym wyższy filtr UV krem powinien zawierać. Im skóra bledsza, cieńsza, tym częściej powinno się krem aplikować. Przebywanie na słońcu to więcej endorfin, to więcej witaminy D, ale także ryzyko wysuszenia skóry. Dlatego szczególnie w lecie tak ważne jest nawilżanie i odżywianie skóry. Słońce należy jednak dawkować, nie przebywać w pełnym słońcu dłużej niż pół godziny, najlepiej poza porą w przedziale godzinowym 11 do 16.

Szczególnie w lecie zadbajmy o nawilżenie i odżywienie skóry. Skóra nam się pięknie odwdzięczy. Będzie elastyczna, jędrna, różowa, gładka, bez uczucia napięcia. Skóra będzie zdrowsza i dłużej młoda.
Co taki idealny krem powinien zawierać? Idealny, czyli przystosowany do naszej skóry. Do wieku, typu skóry.
Przede wszystkim witaminy A, witamina K, C, cynk, kwas hialuronowy, kolagen, glicerynę, koenzym Q10.
Nie powinien zawierać parabenów, barwników, sztucznych substancji zapachowych, parafiny i silikonów.
Przy zakupie sprawdzajmy skład. Nawilżanie i odżywienie to podstawa, ale bez zbędnych i tym bardziej szkodliwych substancji.

ćwiczenia Previous post Przykładowe szybkie ćwiczenia na macie
kobieta Next post Złagodzić objawy okresu