× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
ćwiczenia

Przykładowe szybkie ćwiczenia na macie

W obecnych czasach, kiedy rząd zamyka nas przymusowo w domach, chcąc zachować jakąś formę, wiele aktywności musimy po prostu wykonywać w domu. Co jeśli masz mały pokój i do dyspozycji matę? Też możesz sobie poradzić.

Podam Ci trzy ćwiczenia, które możesz właściwie wykonywać każdego dnia. Liczba serii i powtórzeń zależy już tylko od Ciebie i Twojej dyspozycji. Może być jedna seria, może być ich znacznie więcej. Ćwiczenia na rano, bo dobrze Cię rozciągną, ale też na wieczór idealne, po na przykład całodniowym siedzeniu na krześle przed komputerem.

1 – skłony. Stajesz na macie w rozkroku i wykonujesz skłony. Do nogi prawej, lewej, do środka, a na końcu się prostujesz, ręce wysoko nad siebie i zatrzymujesz się na dwie sekundy w tej pozycji, łapiąc głęboki oddech. Powtarzaj ćwiczenie.

2 – podbieżki – nazwałem to w ten sposób, bo ćwiczenie przypomina bieg pod stromą górę, kiedy musisz posiłkować się rękami i robisz to na czworaka. Kładziesz dłonie na macie, w pozycji pierwotnej jak do pompki. Powinny być one wyprostowane. Następnie nogi podginasz na zmianę pod klatkę piersiową, a nawet pod sam podbródek przy większym zaawansowaniu. Nogami pracujesz w swoim tempie. Może być szybko, ale nie musi. 30 takich powtórzeń dość mocno cię rozgrzeje i rozkręci metabolizm.

3 – brzuszki – tego ćwiczenia nie trzeba chyba przedstawiać, ale jest po prostu uniwersalne i skuteczne. Nawet, jeśli nie zależy Ci na pięknym brzuchu, brzuszki bardzo dobrze wpływają na układ kostny. Bolą Cię plecy? Zrób brzuszki. Kręgosłup będzie Ci wdzięczny, ale oczywiście nie forsuj się zbytnio. Dobrze wcześniej rozgrzać trochę kark.

dieta Previous post Czym można zamienić bułki, frytki oraz słodycze?
skóra Next post Nawilżanie, odżywienie skóry